Jak bezpečně prodat byt v době koronavirové

Jana Hloušková - certifikovaná realitní makléřka pro Prahu 11

Autor: PhDr. Jana Hloušková

Specializuji se na prodej bytů na Jižním Městě, které dobře znám a které je zároveň i mým domovem. Každé nemovitosti se věnuji naplno s péčí, kterou si zaslouží. Nadstandardní realitní servis je u mě samozřejmostí. Baví mě dělat věci pořádně. Profesionálně a s lidským přístupem.

Jak bezpečně prodat byt v době koronavirové.

Život běží dál

Ani v čase pandemií a krizí se život nezastaví. Spousta lidí se i v této době dostává do situací, kdy je pro ně stěhování a hledání nového bydlení nevyhnutelné. Mohou to být mladí manželé, čekající přírůstek do rodiny, čerstvě rozvedené dvojice, lidé, kteří se stěhují do Prahy za prací.

Zájemci o koupi

Sehnat zájemce o koupi bytu je této době sice těžší, ale zkušený realitní makléř, který má svoji databázi poptávajících, si určitě poradí. Poptávku navíc podpoří i současné zásahy ČNB, která rozvolnila pravidla pro získání hypotéky. Dnes kupujícímu stačí mít pouze desetinu peněz z vlastních zdrojů, ještě v březnu to bylo 20 %. Navýšil se i limit pro celkovou výši úvěru ve vztahu k měsíčnímu příjmu. To všechno jsou dobré zprávy, které by mohly znovu rozhýbat realitní trh. Záleží ovšem na podmínkách, stanovených jednotlivými bankami.

Pokud se chystáte prodat svoji nemovitost, neváhejte. Ceny nemovitostí se drží ještě pořád vysoko. Nikdy v historii nebylo možné prodat za víc.

Na co dávat pozor? 

Při prodeji je potřeba dobře zvážit, jaký postup zvolit, aby všechno proběhlo bezpečně, a zároveň ke spokojenosti všech zúčastněných. V souvislosti s vládními opatřeními se musí osobní kontakt značně omezit, ale realitní trh se rozhodně nezastavil. Obraťte se na prověřenou realitní kancelář, která převezme všechny náležitosti související s prodejem vaší nemovitosti na svá bedra, a vy budete moct celý proces z větší části sledovat z bezpečí domova.

Prodej bytu může totiž probíhat z větší míry na dálku. Je samozřejmě nezbytné umožnit potencionálním klientům prohlídky, ale zkušený realitní makléř na ně vezme jen opravdu vážné zájemce.

Právě proto má v současné době nezastupitelnou roli vlastní web nemovitosti (více zde), jehož součástí jsou profesionální fotografie (více zde), 2D a 3D půdorysy, video prohlídka (více zde) a virtuální prohlídka (více zde) nabízené nemovitosti. Taková prezentace totiž umožní zájemcům prohlédnout si nemovitost v klidu vlastního domova a zjistit, jestli by mohla opravdu být jejich vysněným novým domovem ještě dřív, než se o tom přijdou osobně přesvědčit. Vážní zájemci jsou pak zváni jeden po druhém, dodržují předepsané rozestupy, osobní kontakt je omezen na minimum, s použitím všech předepsaných ochranných pomůcek. Prodávající nemusí být vůbec přítomen, pokud si to sám nepřeje.

Spousta věcí se dá i následně vyřešit po telefonu, popřípadě formou on-line komunikace (Skype). Podpisy na smlouvách se dají ověřit na poště, advokát může poskytnout také konzultaci on-line, i s katastrem se dá do jisté míry komunikovat na dálku.

Neexistuje tedy žádná překážka pro prodej nemovitosti. Právě naopak – zájemci o koupi nemovitosti mají teď víc času věnovat se nabídkám na realitních serverech.

Pokud chcete využít při prodeji bytu služeb zkušeného realitního makléře, s důvěrou se na mě obraťte. Naše realitní kancelář HLOUŠEK REALITY Realitní centrum Jižní Město vám s radostí poskytne své nadstandardní služby.

Také by vás mohlo zajímat . . .

Prodej bytu k rekonstrukci

Prodej bytu k rekonstrukci

Připravit k prodeji hezký zrekonstruovaný byt není nic těžkého. Ale jak prezentovat byt v původním stavu, aby zaujal, a zároveň nezakrývat jeho skutečný stav?

číst více
PhDr. Jana Hloušková | Tel.: 732 174 735, 272 927 497 | E-mail: jana@hlouskova.cz