Jak prodat byt rychle a za maximální cenu?

Autor: PhDr. Jana Hloušková

Specializuji se na prodej bytů na Jižním Městě, které dobře znám a které je zároveň i mým domovem. Každé nemovitosti se věnuji naplno s péčí, kterou si zaslouží. Nadstandardní realitní servis je u mě samozřejmostí. Baví mě dělat věci pořádně. Profesionálně a s lidským přístupem.

JAK PRODAT BYT RYCHLE A ZA MAXIMÁLNÍ CENU?

Přece s profesionálním makléřem. Váháte? Zkusím vás přesvědčit.

Jednoho dne zazvonil telefon a ozvali se klienti, se kterými jsme řešili před 19 lety koupi nemovitosti. Tentokrát se na nás obrátili, abychom zprostředkovali prodej jejich bytu na Jižním Městě. Zároveň si přáli skloubit tento prodej s pořízením nové nemovitosti. Tak jsem se hned se svým týmem pustila do práce.

Byt byl po starší rekonstrukci, a v pěkném stavu. Stačilo by ho nafotit, dát na Sreality za cenu, kterou si majitel určil, a počkat, až někdo zavolá. Tak to dělá většina makléřů. Možná, že má někdo z vašich známých taky takovou zkušenost. Makléřů je přece spousta.

To ale není můj případ. Profesionální makléř si musí se svojí zakázkou mnohem víc „pohrát“, protože moc dobře ví, že nadstandardní prezentace může prodávajícím přinést mnohem víc peněz.

Nejdřív jsem porovnala ceny podobných prodaných bytů v lokalitě, udělala cenovou analýzu na základě cenových map a stanovila obvyklou prodejní cenu. Po zvážení všech možností jsem majiteli nabídla prodejní cenu o 200 tisíc vyšší.

Po nezbytném podpisu zprostředkovatelské smlouvy jsme se hned pustili do přípravy bytu na prodej. Byt byl uklizený a čistý, ale přesto jsme vyklidili pár přebytečných věcí a přesunuli některé kusy nábytku pro lepší dojem z prostoru. Následovalo odstranění osobních věcí – fotografií, suvenýrů z cest apod. Doplnili jsme pár dekoračních předmětů, opravili světla a celkově byt zútulnili. Záměrem bylo v tomto případě vyzdvihnout přednosti bytu s použitím stávajícího vybavení. Každý přece ví, že první dojem dělá při každé koupi nejvíc.

Prodej bytu 3+1/L, ul. Štichova, Praha 4 Háje
Tato fotografie je použita při prodeji daného bytu v případové studii.

Pak přišel na řadu profesionální fotograf a nakonec jsme natočili video prohlídku, ve které jsme ukázali nejen samotný byt, ale i jeho blízké i trochu vzdálenější okolí. Každého přece zajímá, v jakém prostředí bude mít svůj nový domov.

Prodej bytu 3+1/L, ul. Štichova, Praha 4 Háje
Tato fotografie je použita při prodeji daného bytu v případové studii.

Prezentaci jsme doplnili o půdorysy a virtuální prohlídku, díky kterým si zájemci mohli udělat detailní představu o dispozici bytu ještě před jeho osobní návštěvou.

Tohle všechno jsme zabalili do jednoho balíčku a na výsledek se můžete podívat zde: web nemovitosti Štichova.

A pak jsem všechno spustila. Byt se objevil v nabídce několika realitních serverů, oslovila jsem klienty z vlastní databáze poptávajících a marketing doplnila placenou cílenou reklamou na Facebooku a další bannerovou reklamou na internetu. Jen na FB jsem cíleně oslovila přes 43 tisíc sledujících, ze kterých bylo přes 8 tisíc reakcí. Slušné, nemyslíte?

Do týdne jsem měla řadu zájemců o prohlídku. Nejjednodušší by bylo prodat byt prvnímu. To ale není můj styl práce. Uspořádala jsem pro 18 nejvážnějších zájemců dva prohlídkové dny. Udělala jsem časový harmonogram, aby každý měl dostatek času si byt důkladně prohlédnout a byl čas i na dotazy. Po prvních kolech prohlídek následovalo další výběrové kolo s těmi nejvážnějšími zájemci, kterého se účastnili i prodávající. Potenciální zájemci měli možnost prohlédnout si byt ještě jednou důkladněji a promluvit si osobně s majiteli. Společně jsme následně vybrali zájemce, který nabídl nejen nejlepší cenu, ale také nejvýhodnější časové podmínky pro předání bytu, což bylo pro prodávající jedno z podstatných kritérií.

Konec tohohle příběhu je doslova pohádkový. Všichni byli nadmíru spokojeni. Prodávající dostali za byt celkem o 500 tisíc Kč víc, než byla původní nabídková cena, nový majitel se už těší na svůj nový domov a mě hřeje pocit z dobře vykonané práce. Prostě win-win-win.

Pomyslnou třešničkou na dortu pak jsou slova uznání přímo od prodávající. Její ohodnocení mojí práce si můžete přečíst zde:

Pokud se vám líbí, jak to dělám, ozvěte se. Jsem tu i pro Vás.

Reference k prodeji bytu 3+1/L, ul. Štichova, Praha 4 Háje

 Pokud se vám líbí, jak to dělám, ozvěte se. Jsem tu i pro Vás.

Také by vás mohlo zajímat . . .

Prodej bytu k rekonstrukci

Prodej bytu k rekonstrukci

Připravit k prodeji hezký zrekonstruovaný byt není nic těžkého. Ale jak prezentovat byt v původním stavu, aby zaujal, a zároveň nezakrývat jeho skutečný stav?

číst více
Vizualizace bytu

Vizualizace bytu

Co je vizualizace? V dnešní době je to nejběžnější grafická prezentace toho, jak by mohla nemovitost vypadat v budoucnu.

číst více
PhDr. Jana Hloušková | Tel.: 732 174 735, 272 927 497 | E-mail: jana@hlouskova.cz